Porozumienie bez przemocy

 

We wrześniu, październiku i listopadzie 2009 odbyły się dwu i trzydniowe spotkania w ramach programu wprowadzającego i pogłębiającego stosowanie metody PBP 

 

Spotkania odbywały się w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury

Warszawa Falenica ul. Olecka 30.

 

Warsztaty wprowadziły uczestników  w świat PBP (NVC-Nonviolent Communication) i pomogły zintegrować ją z życiem. 

 


Proponując program zachęcaliśmy:

Jeśli chcesz z radością i satysfakcją nawiązywać kontakt i porozumiewać się  z przyjaciółmi i członkami rodziny – ten program jest dla Ciebie! 

Naucz się porozumiewać z innymi w taki sposób, by wspierać życie twoje i innych

 

Czego się nauczysz:

-         jak wyrażać swoje zdanie, nie osądzając i nie krytykując innych

-         jak zamieniać swój gniew w ubogacający życie sposób myślenia i działania.

-         jak nawiązać empatyczny kontakt i jak tworzyć więzi porozumienia ze wszystkimi 

-         w jaki sposób możesz sprawiać, by życie było wspanialsze dla ciebie i innych

 

 

Kiedy stosujemy PBP (NVC), naszą intencją jest budowanie kontaktu opartego na szczerości i empatii. PBP uczy jasno wyrażać nasze własne potrzeby i wartości, jednocześnie uwzględniając i szanując potrzeby i wartości innych ludzi.

Ta metoda odnawia nasze kontakty z ludźmi oraz gwarantuje, że znajdziemy takie rozwiązania i takie sposoby postępowania, które zaspokoją potrzeby wszystkich uczestników relacji. 

 

Celem PBP jest pokojowe rozwiązywanie konfliktów i wspieranie osobistego rozwoju każdego człowieka.

 

  

PBP pokazuje jak przede wszystkim zbudować kontakt. Kiedy nawiążemy kontakt pomiędzy ludźmi –  łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie, które zaakceptują obie skonfliktowane strony, ponieważ uwzględnia ono ich potrzeby.

 

Te warsztaty nauczą Cię “kruszyć lody uprzedzeń” poprzez zmianę sposobu w jaki zwracasz się do ludzi. Rozpoznasz styl myślenia kryjący się za słowami, których używasz Ty i inni ludzie wokół ciebie. Staniesz się świadomy różnicy pomiędzy wypowiedzią w kategoriach “dobry – zły” , a wypowiedzią pełną empatii, zrozumienia i szacunku dla potrzeb każdego człowieka. Dzięki temu będziesz mógł wybierać lub zmieniać swój nawykowy sposób mówienia. 

 

Podczas warsztatów będziemy ćwiczyć język uczuć i potrzeb, a także na konkretnych przykładach pokażemy jak niektóre z tych potrzeb możesz zaspokoić  (np. potrzebę wolności czy ekspresji samego siebie).

 

Warsztaty to nauka, ćwiczenia, dyskusje i praca w grupach. Szczególnie mile widziane są konkretne przykłady ż życia, na których uczymy się stosować PBP w codzienności.

Joomla Templates by Joomla51.com