W lipcu i sierpniu 2008 r. odbyły się w Mielnie koło Grunwaldu warsztaty dla rodziców i wychowawców pt.:

*DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH* 2008 07 24 0788
*Głównym celem warsztatów było uświadomienie rodzicom, że skuteczność wychowania w znacznym stopniu zależy od osoby wychowującego, co w praktyce oznacza, że aby zmienić zachowanie dziecka często należy zacząć od zmiany samego siebie. 

/Program w zakresie umiejętności wychowawczych opiera się na koncepcji "Wychowania bez porażek" T. Gordona i stanowi adaptację programu A. Faber
i E. Mazlish "Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały". /autorstwa Joanny Sakowskiej i Zofii Śpiewak /
 

* Warsztaty prowadziły: pedagog Krystyna Romanik i psycholog Małgorzata Krzywińska*

2008 07 19 0464
 
2008 07 23 0709
 
IMG 6266
 
Ośrodek "W Parku", w którym odbyły się warsztaty znajduje się w XIX-wiecznym parku dworskim w Mielnie koło Grunwaldu. Obejmuje on  trzy murowane budynki. W największym z nich na piętrze znajdują się dwu- i trzyosobowe pokoje z łazienkami, poniżej sala telewizyjna, siłownia i sauna. Parterowy pawilon, związany z poprzednim zabudowanym łącznikiem, mieści pokoje bez barier architektonicznych dla osób mających problemy z poruszaniem się. Bezpośrednio do niego przylega pawilon z salą jadalną, oraz konferencyjną (lub taneczną).

Osrodek funkcjonuje jako hostel - tania baza noclegowa dla grup zorganizowanych, kolonii, wycieczek itp. Przestronne pokoje grupowe 7-5 osobowe z łazienkami umożliwiają pobyt grup liczących do 30 osób. W budynku znajduje się także duża świetlica (60m2), oraz dwuosobowy pokój dla kadry.

Wieś Mielno ma około 600 mieszkańców. Położona jest przy szosie Pawłowo - Grunwald (537) w odległości 5km od trasy Gdańsk-Warszawa (7, E77).

W Mielnie znajduje się zabytkowy kościół rzymsko-katolicki ze stojącą obok zabytkową dzwonnicą (Msza św. w każdą niedzielę o godz. 9.30).

 

Ośrodek "W PARKU" jest usytuowany w odległości:

150 m od rzeki Marózki,

200 m od szosy (dojazd brukowaną drogą) i od przystanku PKS

500 m od kościoła,

500 m od sklepu spożywczo-przemysłowego,

700 m od najbliższego lasu,

900 m od jeziora Mielno.

Na brzegu jeziora mieści się kąpielisko gminne i restauracja z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Mielno leży na skraju dużego kompleksu leśnego obejmującego Pojezierze Olsztyńskie. Warte uwagi miejsca znajdują się w następujących odległościach od Mielna:

3 km - jeziora Omin Mały i Duży, źródła Drwęcy,

4 km - Ośrodek zarybieniowy [ Czarci Jar ] doskonałe łowisko dla każdego

5 km - wieś Stębark - przychodnia lekarska, posterunek policji, punkt apteczny, sklepy.

7 km - Pola Bitwy pod Grunwaldem. [ Muzeum Bitwy ]

12 km - miasto [ Olsztynek ] - dworzec PKP, PKS, banki, poczta, zabytki: zamek krzyżacki, mury miejskie (XIVw.) [ skansen ]

20 km - Wzgórza Dylewskie - wyciąg narciarski, trasy zjazdowe,

30 km - Miasto - [ Lubawa ] - kościół św. Anny z 1330r.,

30 km - Zamek krzyżacki w [ Nidzicy ]

 

Joomla Templates by Joomla51.com