nvc toruń 2018

Usłyszeć siebie, usłyszeć współmałżonka (i nie zwariować) - warsztaty dla małżeństw i par, inspirowane ideą Porozumienia bez Przemocy.

Może, mimo szczerych chęci, trudno nam się czasem usłyszeć i porozumieć. Może mamy czasami poczucie, że sami nie wiemy, o co nam chodzi. A może po prostu zależy nam na naszym małżeństwie i chcemy szukać takich rozwiązań, które pomogą nam w budowaniu coraz bardziej szczęśliwej i wzbogacającej życie relacji. Może przepraszając, czasem słyszymy: „Myślisz, że zwykłe ‘przepraszam’ wystarczy?”, „Już się nie tłumacz!”, „Czy Ty w ogóle wiesz, jak ja się czułem/-am?”. Może chcąc podziękować, niekiedy sprowadzamy wdzięczność jedynie do słowa "dziękuję", którego jako dziecko zostaliśmy wyuczeni. Ale właściwie za co dziękujemy? Czy druga osoba to wie, czy może tylko tak się nam wydaje?

 

Podczas warsztatów chcemy:

- usłyszeć i zrozumieć samego siebie i swoje reakcje,
- sprawdzić, jak rozmawiać, by nasze słowa budowały mosty, a nie tworzyły murów między nami,
- nauczyć się komunikować bez oskarżeń i osądów,
- spróbować w pełni usłyszeć się nawzajem,
- nauczyć się, jak w prosty sposób wzmacniać wzajemne relacje i mówić o tym, co dla nas istotne,
- poszukać i przećwiczyć, jak można “przepraszać” inaczej,
- zastanowić się i spróbować wyrazić wdzięczność tak, by przekazać drugiej osobie to, co dla nas ważne.

Będziemy pracować przede wszystkim w swoich parach, wykonując konkretne ćwiczenia. Pojawią się też ćwiczenia w szerszych grupach.

Warsztaty są dwudniowe: sobota 25.08 godz. 10 - 18; niedziela 26.08 godz. 10 - 16

Warsztaty poprowadzą Katarzyna i Piotr Leszczyńscy - małżeństwo od 11 lat, rodzice Zosi (8 l.) i Tomka (6 l.). Zaangażowani w ruchu Equipes Notre Dame od 10 lat. Zafascynowani ideą Porozumienia bez Przemocy.

Warsztaty odbędą się w Toruniu.

Koszt za udział w warsztatach od pary: 150-300 zł.
Kwota ta jest ruchoma i pozostawiamy uczestnikom decyzję, ile chcą i mogą zapłacić. Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na kwestię możliwości finansowych rodzin, wierząc że Ci, którzy mogą sobie pozwolić na zapłacenie wyższej stawki wspomogą w ten sposób udział tych, którzy sobie pozwolić na to nie mogą. Gdyby kwestia finansowa okazała się dla kogoś przeszkodą w udziale w warsztatach prosimy o kontakt mailowy.

Zgłoszenia przyjmuje Ela Madzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel 884-887-116