"Razem z nimi"

    
 
 
 
 
 
 
 To że byłem na takich warsztatach uważam za jedną z piękniejszych rzeczy, które miały miejsce w moim życiu, przede  wszystkim wspaniała atmosfera i organizacja, wykłady    połączone z praktyką to coś co pozwoliło mi oprócz zdobytej wiedzy teoretycznej sprawdzić to wszystko w relacji z   drugim człowiekiem. Nie zapomnę tych warsztatów  i ludzi których na nich  poznałem, polecam każdemu dla kogo rozwój jego relacji z innymi jest  ważny.  

 

 

Warsztaty te podobały mi się i sporo treści, które na nich do mnie dotarło było dla mnie odkrywczych i mam nadzieję, że uda mi się zastosować przynajmniej niektóre z nich w życiu".

***
Jestem bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana, że mogłam wziąć udział w warsztatach o relacjach z ludźmi. Pozwoliły mi one zobaczyć, że istnieją inne sposoby rozwiązywania konfliktów od tych, które do tej pory uważałam za "najlepsze". Umożliwiły mi przyjrzenie się powodom dla których podejmujemy decyzję o bliskości i pokazały jak ważne jest po prostu spotkanie z drugim człowiekiem.

***
Byłam już drugi raz na warsztatach "Akademii dobrego życia". I znów wiele nowych, przydatnych w życiu informacji i ćwiczeń praktycznych. Zdałam sobie sprawę, że w relacjach muszę się uczyć lepiej rozumieć drugiego człowieka, poznawać go, ale też stawiać i bronić granic swojej niezależności.
 
***
 
Z racji wykonywanego zawodu (nauczyciel) i własnych zainteresowań psychologią, wiele spraw poruszanych na warsztatach było mi teoretycznie znanych. Praktycznie jednak to, czego uczymy się z różnych źródeł (uczelnia, praca, zainteresowania) - w życiu codziennym na przestrzeni lat gdzieś nam czasem umyka.

Warsztaty umożliwiły mi przypomnienie istotnych rzeczy, ważnych w relacjach z drugim człowiekiem, w spotkaniu z nim. Odkryłam na nowo fakt, że to co dzieje się w naszym życiu, jest przecież naszym współudziałem. Jest akceptacją i zgodą na takie a nie inne relacje z ludźmi. Na wszystko bowiem musi być nasza zgoda - dosłownie lub w przenośni, kiedy to z braku umiejętności postawienia granic, przyzwalamy na pewne rzeczy.
Drugim rodzajem "odkrycia" było dla mnie zrozumienie na czym polega bliskość w związku. Jest to ważne, bo przecież każdy z nas w jakiś sposób JEST w bliskiej mu relacji z inną osobą.

Poza tym warsztaty przebiegały w miłej, ciepłej atmosferze jaką potrafili stworzyć bardzo kompetentni prowadzący. Poznałam tam wiele wspaniałych, osób z którymi utrzymuję ciągły kontakt. Zawiązała się między nami swego rodzaju nić przyjaźni, którą wspieramy się wzajemnie w różnych trudnych sprawach, ale też dzielimy się naszymi małymi radościami i doświadczeniami. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tych warsztatach, skorzystałam bowiem z nich podwójnie: po pierwsze - przypomniałam sobie istotne rzeczy ważne w relacjach między ludźmi; po drugie - poznałam nowych przyjaciół.
Szczerze polecam - Brygida 
 
Joomla Templates by Joomla51.com