Przejdź do treści

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie Przystań M otwiera się dla osób, które szukają wsparcia terapeutycznego i duchowego,chcą pracować nad relacjami ze sobą i z ludźmi oraz odbudować lub rozwijać swoje życie wewnętrzne.
  • Oferujemy warsztaty terapeutyczne i inne zajęcia wzmacniające nas w sercu i myślach, przy realizacji których nigdy nie brakuje opieki duchowej – dla tych, którzy jej pragną.
  • Nikomu nie narzucamy żadnego światopoglądu, staramy się jedynie z pomocą wysokiej klasy specjalistów pomagać bezpiecznie mierzyć z tym, co nas boli lub przeszkadza akceptować siebie i innych.
  • Pracujemy nad stworzeniem programu opartego na idei psychoduchowości. Jest to naszym zdaniem najskuteczniejsza forma pomocy osobom zranionym i cierpiącym w ich dążeniu do odzyskania sensu i radości życia, do odkrycia pełni człowieczeństwa. Czasami psychoterapia może kończyć się ślepą uliczką, często intensywnie prowadzone praktyki duchowe ujawniają konieczność podjęcia psychoterapii. Wierzymy, że połączenie w jednym miejscu i czasie wysiłków osób duchownych i profesjonalnych działań psychoterapeutów będzie niezwykle owocne w owym procesie pomagania. Jednym z celów Stowarzyszenia jest stworzenie takiego miejsca – domu psychoduchowości. Stowarzyszenie, poprzez wielu swoich członków związane ze Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego i Towarzystwem Jezusowym, od samego początku współpracuje z jezuitami, którzy otaczają opieką duchową prowadzone przez nas warsztaty terapeutyczne.
  • Dziękujemy Dariuszowi Michalskiemu SJ, Robertowi Wawrowi SJ, Maciejowi Tomaszewskiemu SJ i Wojciechowi Nowakowi SJ za dotychczasowy wkład we wprowadzanie w życie idei psychoduchowości. Szczególne podziękowania składamy o. Prowincjałowi Dariuszowi Kowalczykowi SJ za ogromną pomoc w poszukiwaniu miejsc dla naszej działalności w obrębie zakonu, za istotne uwagi i wsparcie duchowe, za patronat o szczególnym znaczeniu, dla nas – bezcenny.