Przejdź do treści

Kim ja jestem – marzec 2009

Świadectwo z warsztatów KIM JA JESTEM?, które  odbyły się w dniach 27-29 marca 2009 r. w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie-Falenicy.

Warsztaty- super!!! A trochę się na tym znam, bo sama od paru lat prowadzę warsztaty z psychomotoryki.
Zawsze zwracam uwagę na odbiór uczestników i widziałam, że ludzie są zadowoleni i wdzięczni.

Chcę powiedzieć coś więcej niż tylko „dziękuję”; za te warsztaty. Mam takie dobre uczucie uskrzydlenia! Jak zawsze, gdy udaje się stworzyć coś wartościowego, pięknego, dobrego, co nas przybliża do bycia bardziej wolnymi a więc pozwala się bardziej poczuć dzieckiem Bożym . Uważam, że udało się świetnie. Emocje ujawnione , uwolnione w pierwszej części z Heleną, zostały potem ujęte w zbawienną dyscyplinę intelektu przez Leszka. Wytworzyła się taka ciekawa synergia grupy.

Bardzo dobrze pomyślane było też połączenie z Eucharystią i medytacjami. Słowa o. Darka tak pasowały do sytuacji, jak gdyby On siedział z nami na warsztatach. Bo pojawiły się ze str. uczestników wątki osobistej relacji z Bogiem. W ogóle dużo było z Bożego Ducha na tym spotkaniu.

Najbardziej mnie cieszy to, że treści tego warsztatu tak wspaniale przystawały i uzupełniały się z tym, do czego nas wzywa i o czym nas przekonuje Jezus w Ewangeliach; „stawać w prawdzie” ,”Bóg mnie kocha takim, jakim jestem”, „Pełnić Wolę Boga”, „odkrywać, do czego mnie Bóg powołał” i mieć radość życia- to są piękne zdania, ale czasem trudno wypełnić je konkretem. Leszek pokazał narzędzia i swoistą „instrukcję” do tego, by to robić . Właściwie odkryłam dla siebie , jak wiara i rozum, pozwalają żyć w pełni, stawać się możliwie pełnym człowiekiem

Poza tym, co dla mnie bardzo ważne, Kapler nie używa „kościółkowego”  tonu, który jest czasem zbyt natarczywy, przesłodzony i właściwie odstraszający. Natomiast mądrze, z dużym wyczuciem i taktem odnosił się zarówno do swojej wiary jak i różnych problemów zgłaszanych przez nas uczestników.

Bożena